Vítejte na blogu Ebury®

Informace našich expertů o aktuálním dění na trzích, které Vám pomohou orientovat se v neustále se měnících globálních podmínkách

13

Jan

Blog

Koruna zůstává imunní vůči zhoršujícím se pandemickým zprávám

O

bchodování na páru EUR/CZK postrádá volatilitu, ale trend je stále klesající, a to i přes poslední nárůst počtu nových případů koronavirů a registrovaných úmrtí v zemi. Sedmidenní průměr nových případů právě překonal předchozí rekord zaznamenaný koncem října a šíření viru nevykazuje známky zpomalení. Rychlost očkování populace se také zatím zdá velmi pomalý.

Autor
Roman Ziruk

S potěšením oznamujeme, že Ebury vyšplhalo až na vrchol žebříčku prognóz Bloomberg FX pro hlavní světový pár EUR/USD!

Matthew Ryan 13 January 2021

V náročných dobách COVID-19 je obtížné předvídat objednávky i náklady. To platí zejména pro malé a střední podniky, které působí v mezinárodním měřítku, a jsou proto vystaveny fluktuacím měn a pohybům na trhu. Rozpočet je pro ně tedy nesmírně důležitý. Fintech společnost Ebury Vám proto přináší pětistupňovou příručku, abyste si byli jistí, že jej stihnete sestavit včas.

Mattew Hopper 23 December 2020

Česká koruna se stabilizovala poté, co zakončila minulý týden o něco výše vůči euru. Chování měny se zdá být většinou v souladu s chováním jejích regionálních vrstevníků, zejména polského zlotého.

Roman Ziruk 15 December 2020

Hlavní měnový pár začal ztrácet na síle poté, co minulý týden vzrostl těsně pod úroveň 1,22. V důsledku nárůstu EUR/CZK však česká měna vůči dolaru mírně posílila. Rozsah výprodeje dolaru v posledních několika týdnech byl docela extrémní, protože měna výrazně snížila výkonnost téměř ke všem ostatním měnám po celém světě, a proto nejsou korekce překvapivé.

Roman Ziruk 9 December 2020

Trhy zůstávají ve sváteční náladě a optimismus se valí z každého koutu. V první polovině tohoto týdne jsme zaznamenali pokračující růst páru EUR/USD z minulého týdne. Po pondělním koketování s úrovní 1,20 se přes ní pár hned další den prudce přehoupl. Změny hlavního světového páru spolu s posilováním koruny z minulého týdne tlačily kurz USD/CZK dolů na nejnižší úroveň od září 2018.

Roman Ziruk 2 December 2020

Jsme svědky pokračujícího poklesu kurzu USD/CZK, který má spíše co do činění se silou koruny než s oslabením dolaru. EUR/USD se drží blízko úrovně 1,19, ale celková volatilita páru zůstává spíše utlumená.

Roman Ziruk 24 November 2020

Minulý týden přinesl na trh další vlnu optimismu, vyvolanou oznámením 90% účinnosti vakcíny COVID od Pfizer / BioNTech. Začátek tohoto týdne dal investorům pocit deja vu, protože další společnost - Moderna - oznámila vysokou účinnost vakcíny v posledních fázích testování. S 94,5% účinností tak přináší ještě větší optimismus, protože zvyšuje pravděpodobnost úplného vymýcení nemoci COVID-19.

Roman Ziruk 18 November 2020

Česká koruna minulý týden posílila vůči euru. Tento týden v posilování pokračuje. Důvodem posílení jsou hlavně vnější zprávy. Trhy zpočátku reagovaly na vidinu Bidenova vítězství, které se o víkendu potvrdilo. V pondělí pak riziková aktiva reagovala zejména na zprávy týkajících se vakcíny společnosti Pfizer / BioNTech. V současné době se pár EUR / CZK obchoduje okolo úrovně 26,50.

Roman Ziruk 11 November 2020

Nastala velká nejistota investorů vstupujících do letošních prezidentských voleb v USA - velmi těsné hlasování, kdy oznámení vítěze bude zpožděno a výsledek bude téměř jistě zpochybněn.

Matthew Ryan 6 November 2020