Vítejte na blogu Ebury®

Informace našich expertů o aktuálním dění na trzích, které Vám pomohou orientovat se v neustále se měnících globálních podmínkách

30

Jul

In The News

Ebury Online - nové a vylepšené

V

e společnosti Ebury se neustále snažíme pracovat na zdokonalování našich produktů a jejich funkcí na základě toho, jaký dopad mají na naše klienty, abychom jim co nejvíce pomohli usnadnit mezinárodní obchod. Nasloucháme přáním klientů a proto je Ebury Online nyní lepší než kdy jindy.

Autor
Mattew Hopper

Minulý týden přinesl prudký pokles na páru USD/CZK, k němuž přispěl prudký nárůst EUR/USD zároveň s posílením koruny. Hlavní pár navýšil své zisky v pondělí, ale některé z nich opět umazal dnes ráno. Nečekáme změnu trendu růstu EUR/USD v dlouhodobějším horizontu, ale nebyli bychom překvapeni, pokud bychom po nedávných výkyvech zaznamenali v krátkodobém horizontu výběr zisků.

Roman Ziruk 29 July 2020

Minulý týden přinesl pokles na páru USD/CZK, k čemuž přispěl posun EUR/USD směrem nahoru. Minulý týden byl docela podobný předchozím dvěma. Na jedné straně investoři dostali z USA některé optimistické zprávy ve formě údajů o obchodní činnosti a trhu práce, které oproti očekávání vykázaly zlepšení, což dalo naději na rychlejší hospodářské oživení.

Roman Ziruk 14 July 2020

Ebury vnímá významný ekonomický a obchodní potenciál České republiky, Polska, Rumunska a Bulharska, a proto vytváří ve svých globálních strukturách region, který zahrnuje pobočky těchto zemí. Touto změnou vznikne prostor pro lepší využití schopností místních týmů Ebury, ale především ke zlepšení poskytovaných služeb firmám a podnikatelům ze zemí regionu díky silnému obchodnímu propojení.

izabela 10 July 2020

Pár USD/CZK zakončil uplynulý týden níže, což bylo důsledkem jak posílení koruny tak i posunu EUR/USD směrem nahoru. Začátek tohoto týdne je smíšený, protože USD/CZK se v současné době obchoduje na úrovní pátečního kurzu.

Roman Ziruk 7 July 2020

Ačkoli pandemie přetrvává, ekonomická data naznačují známky oživování. Kurz USD/CZK se minulý týden příliš nezměnil, protože posuny na páru EUR/USD byly kompenzovány párem EUR/CZK.

Roman Ziruk 29 June 2020

I přes posílení koruny pár USD/CZK skončil minulý týden výše tlačen nahoru hlavně pohybem na páru EUR/USD. Minulý týden se měny chovaly velmi osobitě a také jsme neobdrželi žádné zvlášť důležité makroekonomické údaje z eurozóny. Z druhé strany Atlantiku přišly zprávy smíšené, protože týdenní údaje o nezaměstnanosti překvapily stále dost vysokým počtem (jak nové, tak pokračující nároky na dávku v nezaměstnanosti), ale maloobchodní tržby vzrostly v květnu mnohem silněji, než se očekávalo, o 17,7% více než v předchozím měsíci.

Roman Ziruk 24 June 2020

Západoafrické země, které tradičně podporovaly CFA frank - Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Pobřeží slonoviny, Mali, Niger, Senegal a Togo jsou na pokraji monumentálního posunu od tradice francouzské podpory trvající téměř 75 let... nebo nejsou?

Mattew Hopper 12 June 2020

Americký dolar zakončil minulý týden prudkým výprodejem vůči většině měn, včetně eura a české koruny. Později se však hlavní světový pár EUR/USD vzdal některých svých nedávných zisků, což umožnilo dolaru posílit vůči koruně

Roman Ziruk 10 June 2020

V posledních měsících se zvýšil počet online podvodů skrze e-mailové účty. Jak tomu můžete předejít?

Mattew Hopper 9 June 2020