Poslechněte si Ebury FX Talk kliknutím zde!

Vítejte na blogu Ebury®

Informace našich expertů o aktuálním dění na trzích, které Vám pomohou orientovat se v neustále se měnících globálních podmínkách

Přihlásit se k odběru novinek

28

Lis

Currency Updates

Poklidné trhy v minulém týdnu podnítily další posílení koruny

D

en díkůvzdání v USA obvykle přináší klidné trhy a nízkou míru volatility. Minulý týden nebyl výjimkou.

Autor
Roman Ziruk

Federální rezervní systém se dočkal dalšího pozitivního překvapení z říjnové inflace v USA.

Roman Ziruk 21 listopadu 2023

Finanční trhy se smířily s myšlenkou, že celosvětový cyklus zvyšování sazeb je u konce, a začaly se těšit na jejich snížení, dokud je předseda FEDu Powell ve svém projevu minulý týden neznejistil.

Roman Ziruk 14 listopadu 2023

Dluhopisy a akcie minulý týden celosvětově rostly v tandemu pod vlivem Federálního rezervního systému a jeho nižší pravděpodobnosti budoucího zvyšování sazeb a obecného pocitu, že nejrychlejší cyklus zvyšování sazeb v historii je nyní u konce.

Roman Ziruk 7 listopadu 2023

Eskalace války mezi Izraelem a Hamásem spolu s nekončícím přílivem pozitivních ekonomických zpráv v americe vedly minulý týden k posílení dolaru.

Roman Ziruk 31 října 2023

Americký dolar se minulý týden vůči většině svých měnových protějšků obchodoval v poměrně úzkém rozpětí a skončil níže vůči většině evropských měn s výjimkou libry.

Roman Ziruk 24 října 2023

Krize na Blízkém východě má (prozatím) zanedbatelný dopad na obchodování hlavních měn, které se nadále řídí především čísly o inflaci a komunikací centrálních bank.

Roman Ziruk 17 října 2023

Nejdůležitějšími zprávami na finančních trzích zůstává nepřetržité zvyšování dlouhodobých úrokových sazeb po celém světě v čele s americkými dluhopisy.

Roman Ziruk 9 října 2023

Trend zvyšování sazeb a růstu amerického dolaru se minulý týden nezmírnil. Jednoznačně pozitivní údaje o inflaci z USA a eurozóny však v pátek částečně zvrátily pohyb a daly naději, že jsme blízko vrcholu cyklu úrokových sazeb a dna u evropských měn.

Roman Ziruk 3 října 2023

Pokračující jestřábí styl komunikace FEDu, který naznačoval, že FOMC by mohl dále zvyšovat sazby a že se snižováním sazeb nespěchá, ovlivnil očekávané úrokové sazby po celém světě směrem nahoru.

Roman Ziruk 25 září 2023

1 2 3 10